Ako sa zviditeľniť na Modrom koníku a byť konkurencieschopný? Chceli by ste reagovať na recenzie a mať pod kontrolou svoju online reputáciu? Používate hodnotenia svojich zákazníkov na svojej stránke? Možno nemáte čas pridávať inzeráty ručne, sledovať, či sú aktuálne a odpovedať mamičkám na nekonečné otázky. Dnes vám predstavíme možnosti, ktoré máte, a ešte o nich možno neviete alebo ich nevyužívate.

Odpovedanie na (negatívne) recenzie

Jedným z našich nových reklamných formátov je Centrum recenzií, v ktorom si inzerenti môžu zaplatiť produktovú stránku o svojom produkte či službe a my mu zabezpečíme, aby ho ľudia vyskúšali a pridávali svoje recenzie.

Ak vám záleží na budovaní dobrého mena vášho e-shopu alebo vašich produktov, je potrebné, aby ste sledovali, čo sa o vás na internete píše. Recenzie na Modrom koníku vždy obsadia prvé priečky vo vyhľadávači, čím pritiahnu pozornosť záujemcov o vaše produkty, ktorým pomôžu pri nákupnom rozhodnutí.

Môže sa stať, že niekto nemal dobrú skúsenosť a rozhodol sa zanechať negatívnu recenziu. Vy ako predajca s balíkom PRO budete môcť na túto recenziu odpovedať a renomé si vylepšiť. Vždy je lepšie, keď sa nedorozumenie vysvetlí alebo predajca svoj produkt obháji, prípadne aj prizná chybu a prisľúbi nápravu, ako keď sa nevyjadrí vôbec a nechá svoj produkt napospas ďalším nespokojným zákazníkom.

Profesionálna prezentácia e-shopu a zdieľanie hodnotení

Spolu s balíkom PRO získate vlastnú vizitku obchodu s logom a popisom. Vo svojom profile si tak okrem profilovej fotky môžete nahrať napríklad vaše logo, vyplniť názov obchodu, adresu, telefón, email a web. A tiež popis vášho e-shopu, čomu sa venujete a čo predávate.

Naši predajcovia si však najviac cenia hodnotenia, ktoré im zanechajú kupujúci a tie potom môžu zdieľať aj na svojom e-shope. Spätná väzba je dôležitá pri rozhodovaní o tom, či u vás nakúpia noví zákazníci, a nie je ľahké ju získať. Naše mamičky sú však zvyknuté predajcov hodnotiť, preto majú niektorí aj stovky pozitívnych recenzií. Bola by škoda nevyužiť ich na ďalšie marketingové účely.

Prepojenie e-shopu cez XML feed

V tomto článku sme spomínali, akým spôsobom môžete svoj e-shop prepojiť s bazárom a vyzdvihli sme výhody, ktoré tým získate. Prepájame iba predajcov, ktorí majú aktivovaný balík PRO a XML feed, ideálne Heuréka.sk. Import inzerátov trvá len pár hodín a keď si zaradíte inzeráty, ktoré chcete zobrazovať na Modrom koníku, do správnych kategórií a pridáte im vlastnosti, aby ich zákazníci ľahšie našli, už sa o nič viac nestaráte.

Zákazníci, ktorých osloví váš tovar, si ho budú môcť kúpiť priamo na vašom e-shope, na ktorý sa prekliknú z Modrého koníka. Ak urobíte aktualizácie vo vašom e-shope, tieto sa každý deň prejavia aj vo vašich inzerátoch na bazári, takže ušetríte čas a nemusíte sa tomu venovať dvakrát.

Ak vás zaujímajú reklamné formáty vhodné pre e-shopy, prečítajte si o nich tu.