Technické špecifikácie
Posledná aktualizácia: 27.11.2017
modrykonik logo

Video

Posledná aktualizácia: 27.11.2017
video laptop video desktop

Formát Video je vo svojej podstate len "vylepšený" formát Large Rectangle.
Kreatívy sa zobrazujú v rovnakých slotoch veľkosti 336x280px a na rovnakých miestach ako v prípade formátu Large Rectangle.
Naša štandardizovaná kreatíva pre formát video obsahuje okrem samotného videa ešte “profilový obrázok” klienta a nadpis videa. Z nadpisu a profilového obrázku je možné viesť preklik, zo samotného videa sa preklik viesť nedá.

Videá sa štandardne do kreatívy vkladajú ako embed z nášho účtu na portáli Vimeo, na základe čoho vieme merať počet prehratí videa.
Video je do kreatívy možné embedovať aj priamo z klientovho účtu na Youtube, Vimeo, Metacafe alebo akomkoľvek inom portáli, ktorý funkciu embed podporuje, prípadne vieme video do kreatívy vložiť aj priamo. V týchto prípadoch však nebudeme vedieť merať počet prehratí videa.

Ukážku formátu Video si môžete pozrieť TU.

Podklady potrebné pre formát Video

 • Samotný súbor videa
  Video s pomerom strán 16:9 vo formáte MP4. Rozlíšenie max. Full HD, veľkosť max. 50MB
 • Profilový obrázok
  Obrázok s pomerom strán 1:1 a rozlíšením 84x84px, formátu JPEG, PNG alebo GIF, ktorý sa bude v kreatíve zobrazovať spolu s videom a nadpisom a bude sa naň dať klikať.
 • Nadpis videa
  Krátky text, ktorý sa bude v kreatíve zobrazovať spolu s videom a profilovým obrázkom a bude sa naň dať klikať.
 • Adresa prekliku / click-through URL
  Adresa, na ktorú sa užívateľ dostane po kliknutí na nadpis videa alebo profilový obrázok.

Preklik: Jeden preklik z profilového obrázku a nadpisu videa.

Ostatné podmienky a požiadavky: Ak budete používať vlastné meracie kódy, kód na impresie potrebujeme vo formáte 1x1 img tracking pixelu (javascriptové meracie kódy náš adserver nepotrebuje) a pri všetkých kódoch prosím použite prokotol HTTPS.

Kreatívy nám prosím dodajte najnejskôr 4 pracovné dni pred plánovaným spustením kampane. V prípade nedodania reklamných podkladov podľa uvedenej špecifikácie v stanovenom čase súhlasíte s alikvótnym skrátením plnenia (času, počtu zobrazení reklamy a pod.), pričom sa však zaväzujete uhradiť plnú sumu podľa objednávky.

Nie sme kreatívna agentúra, obsah kampaní (texty, kreatívy) teda nevytvárame.

← Späť na zoznam formátov