V poslednom príspevku sme sa venovali výhodám prepojenia e-shopu s bazárom Modrého koníka a ponúkli sme vám návod, ako získať novú predajnú platformu, návštevníkov a zákazníkov s minimom úsilia. V tomto článku nájdete tip, ako si rýchlo a ľahko zaradiť inzeráty do kategórií, aby ste zabezpečili ich zobrazovanie na bazári.

E-shopy, ktoré majú aktívny balík PRO a sú prepojené s bazárom Modrého koníka cez XML feed, získavajú prístup do rozšíreného rozhrania, v ktorom môžu spravovať všetky naimportované inzeráty.

Pokiaľ máte Heuréka XML feed, je potrebné priradiť ku produktom všetky možné kategórie ako napríklad: veľkosť, farba, pre koho je produkt určený, aký je to typ produktu, z akého materiálu, akej značky a pod. Tento medzikrok je potrebný preto, lebo Heuréka kategórie sú iné ako naše a ak chcete, aby mamičky váš produkt našli, je dôležité priradiť mu čo najviac katgórií, keďže často hľadajú aj podľa farby, materiálu, veľkosti a pod. Keby ste nemali vyplnené kategórie, alebo by ste mali tovar zaradený nesprávne, mamičky by váš produkt nenašli, preto je vyplnenie kategórií u nás v bazári povinné.

Dali sme si záležať na tom, aby sme vám tento proces čo najviac uľahčili, preto je možné priradiť kategórie k viacerým produktom naraz. Urobíte to jednoducho tak, že do vyhľadávacieho riadku nad inzerátmi napíšete kľúčové slovo, napríklad typ produktu: „hryzátko“ a zobrazia sa vám všetky hryzátka, ktoré máte v ponuke. Tým následne naraz priradíte kategórie ako typ, pre koho, materiál a zmeny aplikujete. Následne sa všetky vaše inzeráty s vyplnenou kategóriou a vlastnosťami začnú zobrazovať na bazári. Takto jednoducho môžete naraz zaradiť desiatky produktov a nemusíte to robiť pre každý zvlášť.

Všetky kategórie a vlastnosti, ktoré produktom priradíte, ostanú vyplnené aj po aktualizácii feedu, ktorá prebieha každý deň. Môžu sa meniť iba ostatné parametre vo feede ako je cena, dostupnosť tovaru, fotka, popis produktu a pod. Takže ak aj niečo zmeníte vo svojom e-shope, už nemusíte znova tie isté produkty zaraďovať, budú sa vám zobrazovať ďalej so zmenami, ktoré urobíte.

Ak nemáte kapacitu na zaraďovanie inzerátov ručne, môžete si vytvoriť feed podľa našej schémy. V tom prípade by sa naimportované inzeráty zaradili automaticky a všetky by sa hneď začali zobrazovať na bazári. Zistite viac tu.